Department760

Проджект-менеджер: Обов’язки, Зарплата Та Кар’єрні Перспективи

Далі ви будете більше комунікувати з командою, вирішувати проблеми та різними способами сприяти прогресу. Також важливо мати навички тайм-менеджменту. Ви повинні бути організованими та уміти керувати своїм часом, щоб виконувати завдання вчасно та ефективно. Це допоможе вам забезпечити успіх продукту та досягнення поставлених цілей.

Коли Джесса потрапила до компанії на посаду junior project supervisor, вона не мала ні команди, ні конкретних вимог до проекту. Єдине, що вона знала, потрібно розробити платформу для рітейлу елітних брендів. З іншого боку, проджект менеджери контролюють попередньо затверджені та розроблені плани.

На підставі даних вам належить робити логічні висновки, формулювати гіпотези та перевіряти їх експериментально. Потрібно вміти проводити A/B тестування. Вам доведеться розробляти довгострокову продуктову стратегію. Ви створюватимете бачення, до якої функціональності треба прийти за п’ять років. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продакт-менеджером.

Його робота зав’язана більше на розробці, менше — на вивченні потреб користувача, UI/UX-дизайні. Він не фокусується на стратегічних питаннях. Насправді «вигадування» в класичному розумінні немає. Продакт-менеджери уважно стежать за ринком, як поводяться користувачі, прямі й непрямі конкуренти, що відбувається в суміжних нішах.

Що Таке Продакт Менеджер Та Чим Він Займається?

Команда вигоряє та перестає вписуватися в оцінки. Якщо для вас проблеми – це не привід опустити руки, а мотивація на дії https://wizardsdev.com/ та зростання, то із проджект-менеджментом вам по дорозі. Продакт розвиває продукт, маркетолог – виводить його на ринок.

Мета – створити успішний продукт, який задовольнятиме потреби користувачів і приноситиме прибуток компанії. Продакт менеджер займається розробкою стратегії продукту, визначає ключові функціональні вимоги, спілкується з дизайнерами, програмістами та маркетологами. Процедура перетворення ідеї на продукт для ринку — це процес чи проєкт, де багато учасників з різних підрозділів компанії та у кожного своя роль. Сам менеджер продукту відповідає за концепцію товару.

Які Exhausting Та Gentle Expertise Потрібні Продакт-менеджеру

І хоча ця професія відносно нова, вона користується дуже високим попитом. Навчальні та особисті проекти потрібно правильно уявити роботодавцю. Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти відбір ми розуміємо, як оформляти результати в портфоліо.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

У стартапах продакт-менеджерів чекають швидке кар’єрне зростання, багато свободи та велика зона відповідальності. У скейлап можна відповідати відразу за кілька продуктів і більше заробляти. А в корпораціях отримати стабільну роботу, привабливий рядок в резюме і work-life steadiness. Якщо відчуваєте, що готові заглиблюватися далі, розглянемо які навички мають бути у продакт-менеджера. Більшість навичок можна придбати на стажуванні в невеликій компанії або ставши асистентом.

Вы Успешно Подписались На Рассылку

Потрібно розуміти потреби та проблеми користувачів і знаходити способи вирішення їх. Це допомагає створювати продукт, який справді задовольняє потреби ваших клієнтів. Продакт менеджер це багатогранна посада, яка вимагає широкого спектру обов’язків та Product Manager вакансії компетенцій. Щоб зрозуміти, які саме завдання належать до компетенції продакт менеджера, давайте розглянемо це питання детальніше. Рівень відповідальності відрізнятиметься в залежності від компанії, але PM відповідає як мінімум за один продукт.

Найпопулярніші ми розглядаємо у статті 5 ситуацій, коли Scrum не потрібний. Без знання цих підходів не вдасться зробити найважливіше налаштувати процеси. Фахівець повинен відрізняти Waterfall від Scrum та вміти обирати методологію за вимогами до проекту. Hard Skills – це технічні навички, які легко виміряти та оцінити. Для менеджера IT-проектів вони включають знання фреймворків, інструментів і методологій.

Цей матеріал – не редакційний, це – особиста думка його автора. У мене був проєкт, де інженери мені казали, що це неможливо, а потім за кілька днів приходили і говорили, що придумали, як реалізувати. У підготовці бізнес-кейсу найскладніше — спрогнозувати доходи. В Україні попит на продакт-менеджерів менший, але він є. Щотижня на HeadHunter публікується близько a thousand вакансій продакт-менеджера. Тепер зрозуміло, що продакт-менеджер це універсальний боєць.

  • Продакти знаходяться у центрі цілей бізнесу, потреб клієнтів і команд, які розробляють продукт.
  • Іноді потрібна залізна воля керівника компанії.
  • Якщо ви маєте ці навички і бажання працювати в цьому захоплюючому полі, то можливостей для успішної кар’єри продакт менеджера буде безліч.
  • Також потрібно вміти продавати свої ідеї команді, щоб надихати її.
  • Ви розраховуватимете CPU, ARPU і ROMI, щоб оцінити прибутковість продукту.

Загалом, робить все, щоб продукт досяг product-market match (задовольнив потреби ринку та цільової аудиторії), зростав і приносив прибуток. Ніхто не очікує, що ви будете знати все, а особливо, коли ви новачок у ролі РМ-ма. Те, що ви звернулися по допомогу, не означає, що ви поганий проджект менеджер.

Чем Различаются Продакт- И Проджект-менеджер

Деякі компанії на цю посаду можна потрапити з мінімальним досвідом. Зарплата продакт-менеджера залежить від посади та досвіду. Ми зібрали вам статистику, скільки заробляють продакт-менеджери в різних країнах. Якщо тут немає вашої улюбленої країни, виберіть її на Glassdoor.

Ми зробили добірку зі 100 телеграм-каналів з кейсами, фреймворками та життєвими історіями з IT. Так ви зрозумієте, чи вам потрібен проджект-менеджмент або краще піти іншим шляхом. З хорошим проектним досвідом можна почати свій стартап та застосовувати там ті самі принципи та інструменти управління проектами.

Хто такий продакт-менеджер і що він робить

Справа в тому, що ним не потрібно керувати. Це керівник команди, який вміє сам знаходити собі роботу, обґрунтовувати її вигоду для компанії та сам її виконує. Звичайно, йому даються для цього ресурси. Такі продакт-менеджери добре розуміють технологічний стек продукту. Взаємодіє з розробниками та відповідає за технічну частину товару. Такі продукти потрібні у складних B2B продуктах, наприклад Google, Oracle, IBM.

Але майте на увазі, що на добрі стажування завжди є конкурс, а отже, потрібно проходити відбір. Розберемося, що робити, щоб одержати позицію ПМ. Насамперед Джесса пішла до продакту, щоб зібрати вимоги до проекту і визначити скоуп фіч. Коли виникло розуміння функціональності, Джесса зібрала команду розробки. Зазвичай вона складається з UX-дизайнерів, програмістів, QA-інженерів та інших спеціалістів.

مقالات بیشتر

Scroll to Top

فایل مقاله را از اینجا دانلود کنید